Lietuvos gyventojų pasiskirstymas 2018 m.

Gyventojai Lietuvos teritorijoje pasiskirstę labai netolygiai, ir vienas iš vaizdingiausių būdų tai pavaizduoti yra prilyginti savivaldybės gyventojų skaičių jos plotui (kartograma). Santykinis ploto vienetas (t.y. gyventojų skaičiaus) pasirinktas mažiausiai gyventojų turinčios Neringos savivaldybės – 3224 gyventojai, kuris lygus 1 kvadratui. Visos kitos savivaldybės gavo tiek kvadratų, kiek kartų jose yra daugiau gyventojų nei Neringos savivaldybėje (gautas kvadratų skaičius suapvalintas iki vienetų). Daugiausiai kvadratų turi Vilniaus miesto savivaldybė – 170. Iš viso Lietuva turi 872 kvadratus (2018 m. sausio 1 d. duomenys, savivaldybių gyventojų skaičius – čia).

Kaip matome, žemėlapis gana deformuotas. Į realią savivaldybių formą atsižvelgta tik didžiausių savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų. Kitos savivaldybės buvo tiesiog „prilipdytos” maždaug ten, kur jos iš tiesų yra, tačiau jų forma visiškai nebeprimena tikrosios.

Lietuvos gyventojų pasiskirstymas 2018 m.

Kitas žemėlapis – ruda spalva pažymėtose teritorijose (seniūnijos), kurios užima mažiau nei 2 proc. Lietuvos ploto, gyvena daugiau gyventojų nei likusioje (>98 proc.) Lietuvos dalyje.

Lietuvos gyventojų pasiskirstymas seniūnijose

Šaltinis: Statistikos departamentas

Item added to cart.
0 items - 0,00