Jauna Vakarų Lietuva ir senstanti Pietryčių Lietuva

Trijuose čia pateikiamuose žemėlapiuose pavaizduotas trijų pagrindinių gyventojų amžiaus grupių pasiskirstymas Lietuvos administraciniuose vienetuose: 0-14 metų, 15-64 metų, 65 metų ir vyresnių gyventojų grupės. Lyginant šiuos tris žemėlapius, išryškėja keletas įdomių dalykų.

Vaikų iki 15 metų amžiaus dalis Lietuvos seniūnijose:

Vaikai iki 15 metų

 

15-64 metų amžiaus gyventojų dalis seniūnijose:

Darbingo amžiaus gyventojai

 

Pensinio amžiaus gyventojų dalis seniūnijose:

Pensinio amžiaus gyventojai

 

Visų pirma, vaikų ir pensinio amžiaus gyventojų pasiskirstymas yra atvirkščias vienas kitam. Tai gal ir nėra netikėta (logiška – kur daugiau senyvų žmonių, ten ir gimdyti galinčių yra mažiau). Tačiau kiek netikėta yra tai, jog Lietuvos teritorija pagal vaikų ir pensinio amžiaus žmonių pasiskirstymą yra gana ryškiai perskirta į dvi dalis: Pietryčių Lietuvoje gausiau pensinio amžiaus gyventojų, vakarinėje dalyje – daugiau vaikų. Pietryčių Lietuvoje labai ryškią išimtį sudaro tik Vilnius su priemiesčiais. Tikėtina, kad ir artimiausioje ateityje gyventojų sparčiausiai mažės būtent Utenos ir Alytaus apskrityse.

Vaikų ir pensinio amžiaus gyventojų palyginimas

 

15-64 metų amžiaus grupėje tokio didelio skirtumo tarp rytinės ir vakarinės dalies nėra, o daugiausia šios amžiaus grupės gyventojų susitelkę aplink didžiuosius miestus, taip pat Šiaurės Vakarų Lietuvoje (Mažeikiai ir Naujoji Akmenė), Visagine, Druskininkuose.

Duomenų šaltinis: Lietuvos statistikos departamentas (2011 metų visuotinis gyventojų surašymas)

Item added to cart.
0 items - 0,00