Gyventojų skaičiaus pokytis Lietuvos seniūnijose

Pagal 2001-ųjų ir 2011-ųjų metų gyventojų surašymų duomenis, per 10 metų gyventojų Lietuvoje sumažėjo beveik 12 procentų – nuo 3,46 mln. iki 3,054 mln. Šiuo metu gyventojų skaičius nesiekia 3 mln., bet surašymo duomenys tradiciškai laikomi patikimiausiais, todėl tik jie čia ir buvo naudoti.

Lyginant gyventojų skaičiaus pokytį seniūnijose, matyti, jog aplink didžiuosius miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – gyventojų daugėjo, nors pačiuose miestuose jų gana sparčiai mažėjo (išskyrus Vilnių).

PASTABA: per dešimtmetį keitėsi kai kurių seniūnijų ribos, ir nors į tai buvo kiek įmanoma atsižvelgta, kai kur galimi netikslumai.

Gyventojų skaičiaus pokytis Lietuvos seniūnijose

 

Vaizdas pasidaro dar aiškesnis, suskirsčius Lietuvos seniūnijas į dvi kategorijas: seniūnijos, kuriose gyventojų mažėjo sparčiau nei vidutiniškai Lietuvoje (-11,73 proc.), ir seniūnijos, kuriose gyventojų skaičius mažėjo lėčiau nei vidutiniškai Lietuvoje, arba gyventojų skaičius jose didėjo. Trumpai tariant, žemiau esantis žemėlapis parodo, kur link pamažu slenka Lietuvos gyventojai. Čia vėlgi išsiskiria didieji miestai, taip pat Alytus, Mažeikiai, kai kurie kiti didesni miestai. Taip pat išsiskiria tarp Kauno ir Marijampolės esantis koridorius, sutampantis su Via Baltica.

 

Gyventojų skaičiaus pokytis Lietuvos seniūnijose 2001-2011 m.

Item added to cart.
0 items - 0,00