Kas geriausiai moka užsienio kalbas?

Kaip manote, kas geriausiai Lietuvoje geriausiai kalba angliškai? Vilniečiai? Kauniečiai? Ne. Peržvelgus 2015 metų valstybinio anglų kalbos rezultatus, galima daryti išvadą, jog geriausiai anglų kalbą yra įvaldę palangiškiai.

Pateikiame žemėlapį, kuriame pavaizduoti 2015 VBE užsienio kalbų rezultatai, t.y. tik aukščiausius (86 -100) balus gavusių abiturientų santykis su bendru visų toje savivaldybėje egzaminą laikiusių skaičiumi.

banda

 

Matyti, jog didžiausias tokių abiturientų procentas buvo Palangoje, nuo kurios nežymiai atsiliko didieji šalies miestai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.

Atkreiptinas dėmesys, jog anglų VBE abiturientai laikė kur kas geriau nei rusų VBE. Nors kai kuriose savivaldybėse rusų kalbos egzaminą iš vis nebuvo laikiusių, o kai kur tik keletas, todėl sudėtingesnius lyginus sunku atlikti.

Kalbant apie vokiečių ir prancūzų VBE svarbu paminėti jog, tik retoje savivaldybėje laikiusiųjų skaičius perkopė dešimt, todėl net ir vieno abituriento rezultatai, galėjo nulemti savivaldybės vaizdą mūsų žemėlapyje.

O kaip bus šiemet?